Archief STCN 2016

 Overlijden Jan Neijenhuis

Op zondag 31 januari bereikte ons het droevige bericht dat Jan Neijenhuis, dat ons ere-lid en oud voorzitter,
fokker (The Wilacks ) ons helaas op 70 jarige leeftijd is ontvallen. Zijn herstel dat eerst nog voorzichtig positief genoemd werd, mocht helaas toch niet zo zijn. Jan, een van de oprichters van het eerste uur van onze club en voorzitter vanaf 1993 t/m 2015 werd door ons allen zeer gewaardeerd en we zullen hem zeer missen.We danken Jan voor zijn jarenlange inzet voor de STCN, en wensen zijn vrouw Marjo, dochter Mirjam en zoon en schoondochter Sander en Ingrid heel veel sterkte toe in deze moeilijke tijd. Tijdens de afscheidsdienst van Jan, kreeg Jan postuum de Zilveren Erespeld met bijgehorende oorkonde, deze werd door John Wauben van de Raad van Beheer uitgereikt aan zijn vrouw Marjo.

*********************************************************************************************************************************

Lezing Tannetje Koning

Zaterdag 13 februari had de evenementencommissie een lezing georganiseerd gegeven door Tannetje Koning, zij verzorgde een interessante lezing die ruim twee uur duurde.

In het eerste deel werd voeding/vers vlees besproken.

Het voeren van brokken, voor en nadelen kwamen aan de orde, en ook de voor en nadelen van vers vlees werden besproken, en hoe je zelf eigenlijk vrij eenvoudig een vers vlees maaltijd voor je hond kan samenstellen. In het tweede deel kwam het onderwerp, titeren & vaccinaties, het immuunsysteem ter sprake. Titeren is het meten d.m.v. bloedafname van de aanwezige antistoffen in het bloed, zodat je kan bepalen of enten op dat moment wel wenselijk en nodig is. Al met al heel informatief volgens alle aanwezigen. Na afloop was er gelegenheid om hondjes te laten titeren en daar werd door verschillende mensen gebruik van gemaakt. Al met al een heel interessante lezing gehouden op de door ons voor het eerst gebruikte zeer gastvrije locatie: Kynologenclub Apeldoorn. Meer informatie over Tannetje Koning vindt u op: www.centrumoase.nl

Allemaal hartelijk dank voor jullie aanwezigheid
De evenementencommissie

********************************************************************************************************************************

Lezing Ed Gubbels

Zaterdag 14 mei werd er door het bestuur van de STCN een lezing gehouden door Dhr. Gubbels over gezondheid en erfelijke aandoeningen. Dhr. ir. Ed Gubbels, is samen met dhr. Peter Prins oprichter van Genetic Counselling Services, wetenschappelijk expertise centrum voor de fokkerij. Deze experts waren ook betrokken bij de gezondheidsenquête over de Shih Tzu in het jaar 2000.Er waren 28 aanwezigen bij deze lezing, een mooie opkomst. Door Dhr. J.v.Tol wordt een verslag gemaakt van deze lezing die tzt. ter beschikking wordt gesteld aan de leden van de STCN via het clubblad.

*********************************************************************************************************************************

Dag van de Hond

Op Zondag 22 mei werd de landelijke dag van de hond gehouden.
Thema van dit jaar wass Hond & Ras. De Shih Tzu Club Nederland was uitgenodigd door de Kynoglogenclub te Apeldoorn. De Shih Tzu Club Nederland werd vertegenwoordigd met een stand, die bemand werd door Yomanda Boone & Melanie v.d. Ende, waarvoor hartelijk dank!

Fotoimpressie Dag van de Hond/stand STCN