Tentoonstellingsuitslag Eindhoven 2013

EINDHOVEN, 3 FEBRUARI 2013
Keurmeester: P. Runderkamp (NL)
USINA VOM HEYDPARK /Egner-Heintz (BOB ) & (BOS) CH. KRISPIN VOM HEYDPARK/ Egner-Heintz

PUPPYKLAS REUEN
SANTOSHA ODYSSEUES
V:Santosha Thunderbold, M:Santosha Warior Queen,
F:D.Crossley / Eig:Wetzels W.C.H.
1 VEELBELOVEND

CAMELLE PLAYING FOR KEEPS
V:Fi Ch Camelle Gentle Panda, M:Fi Ch Besamano’s Fancy Mee At Camelle,
F:Kati Mäkelä/Eig:Haven – Wahr M. L. van der Haven
2 VEELBELOVEND

JEUGDKLAS REUEN
SAMEI VD.ALTAN MENG
V.: Ephram Z Tichézo, M.: Nikita Dutchess v.d. Altan Meng
F:Knake Frankes, E: D.Jansen vd. Werf & P.Knake Frankes
1 UITMUNTEND/JCAC/ BIS 3 KOPPELKLASSE

CHOCOLATE MAN OF THE WILACKS
V:Samoerai of the Wilacks, M:Mo Shu Hei Te of the Wilacks,
F:Eig / ig:Neijenhuis-Raadsen
2 UITMUNTEND

ISKY V. PINO’S WORLD
V. Bodani Thi-Mor Yung Chi v. Sji San Ling, M. Izephra T’sin Fatinat al Sjark
F/E: G. Onwezen
3 UITMUNTEND

ZYSS ZECRET SHINING STAR
V:Lady Chima’s Zecret Promice, M:San Fun Oklahoma Honey,
F:Ritva Kinnunen / Eig:Haven – Wahr M. L. van der Haven
4 UITMUNTEND

TUSSENKLASSE REUEN
BARKINGBEAUTY’S DAYLIGHT CHARISMA,
V.: Wietze v Gremley’s Home, M.: Chanel Mademoiselle vd Mamila’s,
F/E.: L.G. Verbon
1 UITMUNTEND

DJANGO VAN LI-LIANG NJK
V.: Kamp. Aramis v Li-Liang, M.: Shanay vd Mamila’s,
F.: J.W. Bakker-v. Egmond / E.: J. Tetteroo
2 UITMUNTEND

OPENKLAS REUEN
RED NIGHT DANCER LE BELLE BRUELLES
V:Kamp Meng Tay Chi Le Belle Bruelles, M:Li Hsiau-Te Le Belle Bruelles,
F:M.h.Bos-Broeils / Eig:Vuuren D. v.
1 UITMUNTEND/ RCAC/RCACIB/def.NK

MANDARIN GARDEN’S GUINNESS
V:Ch. Mandarin Garden’s Nadeesh, M:Hophelialla La Sagesse D’Orient,
F:Elisabeth Egner – Heintz, / Eig:Egner -Heintz Fr.E.
2 UITMUNTEND

GIANTU GUH-ZHI V’T ZONNEZICHT
V:Carmah Cha-Ris-Mah Fo v Sji San Ling, M:Ah Ming v’t Zonnezicht,
F:I Koster / Eig:Hut G. & J v Vliet
3 UITMUNTEND

QUEM-HUA-TSE-HO LE BELLE BRUELLES
F:M.H Bos-Broeils, V:Hoshiko Gizmo Le Belle Bruelles, M:Odoroki Le Belle Bruelles,
F:I Koster / Eig:Rooy-van Dijk C.B. de
4 UITMUNTEND

KAMPIOENSKLASSE REUEN
CH. KRISPIN VOM HEYDPARK
V:Ch. Shin Tai Of The Wilacks, M:Ch. Phantasia vom Heydpark,
F:Carola Vorderstemann / Eig:Egner -Heintz Fr.E.
1 UITMUNTEND/ CAC/CACIB/BOS

CH.BABBES CHOHAN BALOO
V:Jo-Kin’s Jolly Royal, M:Jang-Bis Uddens Rubin,
F:Barbro Groth / Eig:Vogt V.V.
2 UITMUNTEND

BABYKLAS TEVEN
BINKIE’S FANTASY FANNA
V:Poster Di Casa Corsini, M:Pandamonium Di Casa Corsini,
F/Eig:Jansen Vd Werff D.
1 VEELBELOVEND/BESTE BABY/BIS 2

MISTY VAN DE MAMILA,S
V:Cheina Doll’s Gomamilas, M:Magic- Queen van de Mamila’s,
F:M.M.J.T. v/d Steen / Eig:Hell D.M.J. van
2 VEELBELOVEND

PUPPYKLAS TEVEN
TINKERBELL FROM ROSE OF PEKING
V.: Joy Infinity from Rose of Peking, M.: Bodana Chaya Maria Ch’i v. Sji San Ling,
F/E.: A. Denie
1 VEELBELOVEND/ BESTE PUP/BIS 2

HASITA V.DOSA CARITA
V:Bodani Thi-Mor Yung Ch’i V.Sji San Ling, M:Fayette From Jacqueline’s Dream,
F/Eig:Wetzels W.C.H.
2 VEELBELOVEND

ESMERELDA FROM ROSE OF PEKING
V:Joy Infinity, M:Bodana Chaya Maria Ch,i v.Sji San Ling,
F:A Denie /Eig:Hell DMJ van
3 VEELBELOVEND

WHISPERING LOVE’S FLOWER OF SPRING
V:White Magic’s Night Act, M:Popeye’s Pumpkin Pie,
F:C.m.s. V/d Meer /Eig:Velders R.
4 VEELBELOVEND

JEUGDKLAS TEVEN
KAYLANI DAYI VD MAMILA’S
V:Xi-Coh v Gremleys Home, M:Kamp. Doh-na vd Mamila’s,
F:Mmjt vd Steen / Eig:Verbon L.G
1 UITMUNTEND/JCAC/RCAC

SYING VD.ALTAN MENG
V.: Ephram Z Tichézo, M.: Nikita Dutchess v.d. Altan Meng
F:Knake Frankes, E: D. Jansen vd. Werf
2 UITMUNTEND/ BIS 3 KOPPELKLASSE

ITSKE V. PINO’S WORLD
V. Bodani Thi-Mor Yung Chi v. Sji San Ling, M.:Izephra T’sin Fatinat al Sjark
F/E:G. Onwezen
3 UITMUNTEND

CHOCOLATE DELIGHT OF THE WILACKS
V.: Kamp. Samoerai of the Wilacks VDH Kamp, M.: Mo Shu Hei Te of the Wilacks,
F/E.: M.I. Neijenhuis-Raadsen
4 UITMUNTEND

KAILEY V.D. MAMILAS
V:Xih-coh v. Gremleys Home, M:Dohh-na V.d. Mamilas,
F/Eig:Steen M.M.J.T.van der & C.Roll
UITMUNTEND

TUSSENKLAS TEVEN
BLISS LINDRIA’S MOFARONAH’S HOME NJK.
V:Rodny v/d Mamila’s, M:Macho’s Fara,
F/Eig:Boudewijns W.E.C & C.P.K. Wirken
1 UITMUNTEND/RCACIB

WHISPERING LOVE’SEYES ON ME
V:Dream Success Bohemia Acro, M:Paris v.d.Yorkshire Cottage,
F:C.m.s. V/d Meer / Eig:Velders R.
2 UITMUNTEND

CASSIA -ATREI KIRABZER
V:Blackberry’s Mission Completed, M:Volavka-Atrei Kirabzer,
F:S.Sehnàlkovà / Eig:Vogt V.V.
3 UITMUNTEND

OPENKLAS TEVEN
USINA VOM HEYDPARK
V:CH. Whisperings Love Coming Up Next, M:Ch. Juman Ji’s Heydpark Bee,
F:Carola Vorderstemann / Eig:Egner -Heintz Fr.E.
1 UITMUNTEND/CAC/CACIB/BOB

BABBES SHAKTI BELISSA
V:Jo-Kin’s Jolly Royal, M:Jang-Bis Uddens Rubin,
F:Groth Barbro / E:Vogt V.V.
2 UITMUNTEND

KAMPIOENSKLAS TEVEN
TOP OF EUROPES COCO CHANEL
V:Spovens Tragedian Camarque- Casanova, M. Kind of Magic le Belle Bruelles
F:Allenbach J.C + M / E.: V.Vogt
1 UITMUNTEND